Nożyce do blachy Erdi

Ręczne nożyce do blachy różnią się między sobą budową, sposobami użytkowania, materiałami, z których są wykonane. Te czynniku trzeba wziąć pod uwagę, wybierając rodzaj nożyc do cięcia blachy. Ale generalnie wszystkie nożyce do cięcia blachy dzieli się na dwie grupy: uniwersalne i kształtowe. W każdej z tych grup można wyłonić podgrupy.

Nożyce do blachy Erdi – wszystko czego potrzebujesz

Nożyce uniwersalne służą do wykonywania dowolnych cięć, ale pracami nimi nie gwarantuje wielkiej precyzji. Najlepiej sprawdzają się przy cięciu blachy na wprost, choć przy odrobinie wprawy można nimi wykonać niezbyt ostre łuki. Godne polecenia są nożyce do blachy Erdi – uniwersalne, przeznaczone są do cięć prostych oraz kształtowych. Mają lakierowane lub pokryte tworzywem sztucznym rękojeści. Mogą mieć kute główki i rękojeści wykonane z kutej matrycowo stali, dzięki czemu są wytrzymałe i niezawodne. Ostrza – hartowane indukcyjnie gwarantują długą żywotność i optymalne rezultaty cięcia. Dzięki regulowanemu złączu śrubowemu po naostrzeniu wszystkie nożyce uniwersalne do blachy można ponownie wygodnie wyregulować. Co innego nożyce kształtowe. Ten rodzaj nożyc tworzony jest po to, by wycinać bardziej skomplikowane kształty, w tym na przykład zaokrąglać krawędzie wycinanych elementów z dość dużą precyzją. W obrębie obu powyższych grup wyróżnia się nożyce jednodźwigniowe i dwudźwigniowe. Budowa tych pierwszych jest prosta, przypomina budowę zwykłych nożyczek, choć oczywiście wszystko jest tu bardziej wytrzymałe i solidne.

Nożyce do blachy Erdi – atuty

Jeśli chodzi o nożyce do blachy Erdi dwudźwigniowe zwane też nożycami z przekładnią dźwigniową, to obie części zamocowane są na specjalnie zaprojektowanym przegubie, co zwiększa siłę nacisku wywieraną przez ostrza na obrabiany materiał. Dwudźwigniowych nożyc używa się do cięcia twardszej blachy, ale są też wygodniejsze do pracy z materiałami miękkimi, jeśli linia cięcia jest długa. Nożyce do blachy Erdi reprezentują każdą z wymienionych grup. Nożyce do blachy Erdi dźwigniowe przeznaczone są do długich cięć prostych oraz cięć kształtowych. Ich atuty to ząbkowane ostrza zapobiegające ześlizgnięciu się nożyc z przecinanego materiału. Dzięki mocnej konstrukcji niestraszne są im nawet duże obciążenia. Mają rękojeści kute matrycowo. Dostępne są w wersji prawej i lewej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *