Chcesz zachować głowę – włóż hełm ochronny Peltor

Bez kasku na głowie, nie ma bezpiecznej wizyty na budowie. Na pierwszy rzut oka to truizm, ale wciąż wiele osób nagminnie zapomina o tej żelaznej zasadzie.

Kto musi nosić hełm ochronny

Środki ochrony głowy, w tym hełmy ochronne powinni nosić pracownicy wykonujący: prace budowlane, zwłaszcza na rusztowaniach i w ich sąsiedztwie, prace na mostach, konstrukcjach stalowych, masztach, wieżach. Obsługa wielkich pieców, stalowni, walcowni, odlewni i kuźni. Pracujący przy dużych zbiornikach i rurociągach, stacjach energetycznych. Bez hełmu nie można wykonywać prac ziemnych i skalnych, prac w wykopach, rowach, szybach i tunelach. Bez kasku pod ziemię nie mogą zjechać górnicy. Hełmy muszą też nosić stoczniowcy i kolejarze. Większość z tych branż zabezpieczy hełm ochronny Peltor.

Hełm, który ostrzega

Hełm ochronny Peltor z więźbą wyposażoną w regulację paskiem posiada unikalny system pomiaru ekspozycji na promieniowanie UV podczas całego okresu użytkowania. Zmiana koloru wskaźnika informuje o konieczności wymiany hełmu ze względu na pogorszenie jego wytrzymałości spowodowane starzeniem materiału pod wpływem promieni UV. Hełm przeznaczony jest do ochrony głowy w budownictwie i stanowiskach pokrewnych oraz na innych stanowiskach przemysłowych gdzie występują zagrożenia od spadających przedmiotów, uderzeń głową o wystające elementy konstrukcyjne lub o przemieszczające się obiekty.

Hełm ochronny Peltor – atuty

Skorupa wykonana z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na działanie promieniowania ultrafioletowego. Hełm został wyposażony w większą liczbę otworów wentylacyjnych rozłożonych na większej niż zwykle powierzchni. Dlatego zapewnia maksymalny przepływ powietrza bez konieczności osłabiania wytrzymałości kasku. W celu zwiększenia pola widzenia, hełm Peltor został zaprojektowany z krótszą osłoną, która jednak chroni przed oślepianiem.

To nam nie grozi z hełmem Peltor

Przed czym ochroni nas hełm Peltor? Przed spadającymi przedmiotami, przed uderzeniami o niebezpieczne obiekty na stanowisku pracy, przed poprzecznie działającymi siłami ściskającymi, przed otwartym płomieniem, odpryskami stopionego metalu, porażeniem prądem, czynnikami chemicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *